Anasayfa
11 Eylül 2019 ( 3230 izlenme )

Erdoğan, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer'in de aralarında bulunduğu 29 belediye başkanıyla buluştu: ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Seçim sürecindeki rekabeti meydanlarda bırakan bu güzel manzara geleceğimizdir" dedi.AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanını Saray'da kabul ediyor.Toplantıya, AKP'li büyükşehir belediye başkanlarının yanı sıra, aralarında Istanbul, Ankara ve Izmir'in de bulunduğu 10 CHP'li belediye başkanıyla bir MHP'li başkan da katılıyor.Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Türkiye'ye karşı eleştirilere verilecek en büyük cevabımız bu özgürlük tablosudur. Seçim sürecindeki rekabeti meydanlarda bırakan, sandıktan çıkan iradeye herkesin teslim olduğu bu güzel manzara geleceğimizin de en büyük teminatıdır. Artık şehrinizdeki herkesin belediye başkanı olarak görev yapacağınıza inanıyorum. Tüm Bakanlarımız taleplerinizle ilgili değerlendirme yapmak üzere bizimle beraber. İlgili politika kurulu üyelerimiz de buradadır. Burada ortaya koyduğumuz fotoğrafı çok önemli görüyorum. Milletimizin bizlerden istediği görüntünün bu olduğuna eminim.

Nüfusumuzun 4'te 3'ü 30 büyükşehirde yaşıyor. Büyük bir sorumluluğun altına girmiş bulunuyorsunuz. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile devletin başı olma sıfatı yanında yürütmenin de temsilcisi konumuna gelmiş bulunuyoruz. Hizmet söz konusu olduğunda hiçbir belediye başkanının partisine bakmadık. Ne tür yatırıma ihtiyacı varsa gerekli desteği verdik.

Bulunduğumuz yer polemik yer değil, eser üretme yeridir. Eser vermeden yapılan siyaset vakit kaybettirmekten, enerjiyi heba etmekten başka işe yaramaz.

Yüzlerce insanın ekmeği ile oynanması ne hakka, ne hukuka, ne siyasete sığar.

Kapı önüne konulan insan ahı üzerinde hizmet bina edilemez.

Bunlar da İlginizi Çekebilir