Anasayfa
10 Mayıs 2019 ( 1934 izlenme )

Ö-ldürüldüğü iddia edilen Rıza Altun TV'ye konuştu

Kandil’e yapılan hava saldırısı ile öldürüldüğü ileri sürülen KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rıza Altun, Medya Haber TV’ye konuştu. Altun, hakkında öne sürülen haberler için "özel savaş propagandaları" dedi.
 
MİT ve TSK tarafından yürütülen ortak bir operasyonla 21 Mart günü öldürüldüğü ileri sürülen KCK Yürütme Konseyi Üyesi Rıza Altun haftalar sonra ortaya çıktı. Medya Haber TV kanalında yayınlanan bir programda konuşan Altun, hakkında ortaya atılan iddialara dair şunları söyledi: 
 
“Doğru 21 Mart’ta Kandil’e bir hava saldırı oldu. Fakat bu hava saldırısının olduğu yerde ben yoktum. Orada olmadığım halde böyle bir propaganda yapılma ihtiyacı duyuldu. Bu sadece benim şahsımda da değil.Birçok arkadaşla ilgili aynı şeyler yapıldı.Kırmızı listeler veya şu bu şekilde propagandalar yapılır. Bunlara çok itibar edilmemesi gerekiyor. Bunlar özel savaş propagandalarıdır.” 
 
Altun’un öldürüldüğü iktidar güdümündeki birçok yayın organı tarafından günlerce işlenmiş, başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere kimi isimler bu konuda açıklamalarda bulunmuştu.
 
Partisinin Elmadağ mitinginde konuşan Soylu, "Kandil’de Apo’nun bir adamını daha, dördüyle beraber götürdük. Onlara güzel bir seçim hediyesi verdik" sözlerini sarf etmişti.
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, Anadolu Ajansı’nın konuya ilişkin haberini alıntılayıp, şunları yazmıştı: 
 
“Silahlı kuvvetler 15 Temmuz’dan sonra zaafa uğradı, güvenlik boşluğu oluştu... söylemi bir kez daha çöktü. Güvenlik birimlerimiz FETÖ’den temizlendikten sonra artık daha güçlü, daha kararlı, daha başarılı. Hiçbir ihanete, kumpasa, gevşekliğe prim vermeden yolumuza devam.”
 
Aynı yönde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan da açıklama gelmişti. Altun, Twitter hesabından operasyon anına dair görüntüleri paylaşıp, şu ifadelere yer vermişti:
 
''PKK’ya ağır bir darbe daha indirdik. Suudi Arabistan’ın Okaz gazetesinin 2017’de ‘PKK’nın dışişleri bakanı’ diye takdim ettiği PKK’lı terörist Rıza Altun ve beraberindekiler güvenlik güçlerimizin başarılı hava harekatıyla vuruldu.Devletimiz terörle mücadelede destan yazıyor.''

Kaynak: M.A

Bunlar da İlginizi Çekebilir