Anasayfa
22 Nisan 2020 ( 831 izlenme )

İmamoğlu'nun Erdoğan'a verdiği yanıt sosyal medyanın gündeminde: Susuyorum çünkü..

VE HABER - İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Dünyanın hiçbir ülkesinde, millete ekmek dağıtan, gıda kolisi götüren kısacası, Anayasal görev gereği hizmet eden belediyelere, 'terör örgütü', başkanlarına da doğal olarak 'terör örgütü lideri' muamelesi yapılmaz” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir açıklama yapıyor “Dünyanın ne ülkesinde, millete ekmek dağıtan, gıda kolisi götüren kısacası, Anayasal çalışma gereği hizmet eden belediyelere, 'terör örgütü', başkanlarının da doğal olarak 'terör örgütü lideri' muamelesi yapılmaz” dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'li belediyelere 'terör örgütü' Hükümesi yapmıştı. İmamoğlu, "Başta ekonomik zorluklar." Tüm düşünsenize; tüm dünyada ve ülkemizde bir salgın var. " ifadelerini kullandı. İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Başta olmak üzere bazı belediyelerin halka neden yardımlarıyla ilgili.

İmamoğlu'nun açıklaması şöyle:

“Biz belediye başkanları, siyasi tercihlerin ötesinde geniş toplumsal uzlaşı ile seçilir, partiden vatandaşımızın oylarıyla göreve edilmiştir kişileriz. Makama geldikten sonra parti rozeti çıkmış, oy versin vermesin, tüm vatandaşlarımıza hizmet etmek zorunda olan insanlarz. Vatandaşa hizmetten öte hiç bir önceliğimiz yok.
Şimdi düşünsenize; tüm dünyada ve ülkemizde bir salgın var. O salgının meydana çıkardığı başka zorluklar var. Başta ekonomik zorluklar. Ve tüm bu zorluklar ortadayken, bir belediye başkanı hiç bir şey yapmayacak! Bir belediye başkanı hiç bir işe karıştırılmayacak!
İstenen bu.
Bu mümkün mü Allah aşkına? Bu makamlara oturmaya mı geldik, hizmet etmeye mi?

Millet bizleri ihtiyacı varken yanında görmeyecek de ne zaman görecek? 'Devlet yapıyor' diyorlar; mi belediye de bir devlet kurumu değil mi? Biz her gün, devletimizi idare edenlere beraber çalışalım, diye dil döküyoruz. Bizi itseler de, toplumun faydaları adına yaklaşmaya devam ediyoruz. Ama karşımıza çıkarılan yanıt şu oluyor: 'Bu tür teşebbüsler özellikle FETÖ-PKK gibi terör örgütleri tarafından denenmiştir.'

Dünya hiçbir ülkesinde, millete ekmek dağıtan, gıda kolisi götüren kısacası, Anayasal görev gereği hizmet eden belediyelere, 'terör örgütü', başkanlarına da doğal olarak 'terör örgütü lideri' muamelesi yapılmaz. Dünyanın hiçbir yerinde, terör örgütlerini sempatik gösterme riski olan, böyle tehlikeli sebepler de kurulmaz.

Tarafımıza yöneltilen bu ağır sözlere anlık yanıt vermeme sebebimiz, milletimiz zorluk içindeyken ağız dalaşına girmenin, milletin ihtiyacından hiç bir fayda bilmeyecektir bildiğimizdendir.

Yoksa meydan boş değil.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ve diğer belediyelerimizin millete yardım faaliyetlerine 'terör örgütü' benzetmesi yapan, kim olursa olsun, yanıtını alır. Ama şimdi ne vakti ne sırası. Bu hakkımı şahsen saklı tutuyorum.
Liyakata, adalete, merhamete, koordinasyona göre bir çalışma yapıyoruz.
Şimdilik arkamızdan gelen çok ağır ithamlara, kafamızı geri çevirip bulabilirsiniz, duyuyoruz. Ama ses etmeden yola devam ediyoruz. Arkamızdan bağıran kimselerle kaybedecek vaktimiz yok, biz millet için önde koşmaya devam ediyor.

Ama susuyoruz ...
Aziz milletimizin hem hatrı hem hayrı için. ”

Bunlar da İlginizi Çekebilir