Anasayfa
10 Eylül 2019 ( 6046 izlenme )

HDP'yi kardeş parti ilan ettiler

Halkların Demokratik Partisi (HDP) heyeti temasları çerçevesinde Süleymaniye’de Goran Hareketi ile bir araya geldi. Görüşme ardından Goran Hareketi adına konuşan Belên İsmail, “Siyaseten HDP ‘yi kardeş parti olarak görüyoruz. Elimizden geldiğince destek olacağız” dedi.HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli başkanlığındaki HDP heyeti Süleymaniye’de Goran Hareketi Genel Merkezi’ni ziyaret etti.

Heyet Goran Hareketi Genel Başkanı Seyid Eli, Goran Hareketi Yönetim Kurulu Üyesi Celal Cewher, Goran Hareketi Genel Kurulu (Cıvata Nistimani) Sekreteri Celal Haci Mihemed Goran Hareketi Parlamenterleri Gülistan Seid, Goran Emer ve Belên İsmail tarafından karşılandı.

Görüşme ardından açıklama yapan Goran Hareketi Parlamenteri Belên Ebdullah, “Türkiye’de şu an bir diyalog ve barışa ihtiyaç var. Görüşmede, Bakurê Kürdistan’daki Kürt sorunun barışçıl yollarla çözülmesi ve savaşın yerine görüşmelerin olması konuları ele alındı” dedi.

İsmail devamında, sivil bir hareket olarak, sivil çalışmaları önemsediklerini ifade ederek, “Siyaseten HDP‘yi kardeş parti olarak görüyoruz. Elimizden geldiğince destek olacağız” şeklinde konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir