Anasayfa
25 Ocak 2020 ( 352 izlenme )

HDP heyeti Elazığ'da halkın toplandığı cemevlerini ziyaret etti

Elazığ’a gelen HDP heyeti, halkın toplandığı cemevlerini ziyaret ederek, halkın ihtiyaçları temelinde yarından itibaren, yardımların yapılacağı bilgisini verdi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekilleri Ayşe Acar Başaran, Şevin Coşkun, Erdal Aydemir, HDP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Salim Kaplan’dan oluşan heyet Elazığ bölgesine geldi. 


Heyet ilk olarak HDP Elazığ İl örgütüne gelerek, daha sonra halkın toplandığı Yıldız bağları El-Cemevi ile Fevzi Çakmak Ehlibeyt Cemevi’ni ziyaret etti. Heyet halka geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

HDP heyeti, ziyaret ettiği halka 27 belediyelerinin kendileriyle dayanışmaya hazır olduklarını, yarından itibaren kentteki ihtiyaçları karşılamak için çalışmalar başlatacağı bilgisini verdi.
Yüzlerce kişinin kaldığı Ehlibeyt Cemevi’ndeki yurttaşlar battaniye, çadır ve yiyecek gibi sorunların olduğunu heyete ileterek, geldikleri için kendilerine teşekkür etti.
HDP’li vekiller, bu zor günlerin dayanışmayla aşılacağı mesajını yineledi.
HDP heyeti, kente yarın yaşamını yitirenlerin ailelerini, hastanelerde bulunan yaralıları  ziyaret ederek, enkaz bölgelerinde incelemelerde bulunacak.

Bunlar da İlginizi Çekebilir