Anasayfa
30 Ekim 2019 ( 1041 izlenme )

Davutoğlu ekibi yeni partinin oy oranlarını açıkladı

AKP’den istifa eden ve yeni partisini kasım ayında resmen ilan etmeye hazırlanan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun oy potansiyeli merak ediliyor. Davutoğlu ekibinde bulunan eski AKP milletvekili Ömer Ünal, yeni partinin oy oranlarını açıkladı. Parti ilanı yapılmamasına rağmen oy oranlarının yüzde 13 civarında olduğunu belirten Ünal, parti hazırlığında olan eski bakanlardan Ali Babacan için de ittifak mesajı verdi. Ünal “İki ayrı parti olarak siyasi bir ittifak kurulabilir" dedi.

Yeni partinin kurucular kurulu listesinin hazır olduğunu söyleyen Ünal, “Ahmet Davutoğlu hocamızın yeni partisi için birçok hazırlık tamamlandı. Partinin tüzüğü ve programı yüzde 95 oranında hazır sayılır. Kurucular kurulu listesi hazır. Partinin ismi ve logosu için birçok alternatif üzerinde çalışıyor. Yakın süreçte partinin ismi ve logosu da hazır olur. İl teşkilatları içinse birçok şehrimizde il binası bakılıyor. Kısa süre içerisinde il başkanlıklarımızın yerleri de belli olur” diye konuştu.

AKP içerisinde kötü gidişattan rahatsız olan birçok kişi olduğuna dikkat çeken Ünal “Bunların içinde mevcut milletvekilleri ve yöneticiler de var. Ahmet Davutoğlu hocamızla görüşmek istiyorlar. Sadece AK Parti değil, diğer partilerden de bazı isimlerle görüşme sağlanıyor. Mesela eski MHP Genel Başkan Yardımcılarından bir isimle de görüşüldü. Saadet Partisinden de bazı isimlerle görüşmeler sağlandı. Zamanı gelince kamuoyuyla bu isimler paylaşılır” ifadelerini kullandı. Merkezde bir parti kuracaklarını belirten Ünal “Toplumun bütün kesimlerine ulaşmaya çalışacağız. Bunun için her iş ve meslekten çalışma grupları oluşturuldu. Özellikle gençlerimiz ve kadınlarımıza yönelik ciddi çalışmalarımız var” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir