Anasayfa
22 Nisan 2020 ( 608 izlenme )

Çok konuşulacak iddia: Erdoğan açıklarken, Soylu'nun haberi yoktu

Korkusuz yazarı Can Ataklı bugünkü yaz yayın, önceki akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan 4 günlük sokağa çıkma yasağından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun haberinin olduğu iddia etti. Can Ataklı bugünkü yaz yayınına dikkat çeken bir iddiada bulundu. Ataklı, 23 Nisan'dan itibaren uygulanacak 4 günlük yasak ile ilgili Saray'ın önceden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya haber vermediğini belirterek, konuyla ilgili ispatları hem bugünkü yazında hem de Tele1'deki Gün Başlıyor programında paylaştı.Ataklı'nın yazdığı ilgili anlamı şu sekilde;

Önceki akşam Erdoğan, bu kez 4 günlük sokağa çıkma yasağını ilan etti. Gerçi buna sokağa çıkma yasağı değil de sokağa çıkma kısıtlaması adı verilmiş. Çünkü ilk iki gün alışveriş için saat 09.00-14.00 arasında denetimli bir serbestlik gereklidiracak.Hafta sonu için yine tam yasak var.Bu arada Soylu'nun da bir anda kenarda tutulduğuna tanık olduk.Kamuoyunda belki pek düşünmeyin ama yine gözleri durum fark fark etti. Geçen hafta, sosyal medyada kaynak da belirtiliyor, 23 Nisan ile hafta sonunun birleştirileceği ve sokağa çıkma yasağının 4 gün boyunca uygulanacağı haberleri dolaştı.Buna yalanlama Emniyet Genel Müdürlüğü'nden geldi.

Muhtemelen önce bu konuda bilgi içindirği için; Bakan Süleyman Soylu, “Benim böyle bir kararım yok, yine yalan haberler peşindeler” diye bakınü ve emniyete şu açıklamayı yaptırdı; “Bugün bir kısım sosyal medya hesaplarından İçişleri Bakanlığı'nca, önümüzdeki hafta 23-24-25-26 Nisan ve 01-02-03 Mayıs tarihleri ​​için sokağa çıkma yasağı uygulanacağına ilişkin iddialarda bulununuz. Söz konusu bu iddialar kesinlikle gerçeği yansıtmaktadır. Vatandaşlarımızın bu konularla ilgili olarak resmi makamlarının yapılması açıklamalara itibar etmeleri gerekmekte olup bu asılsız iddialarda bulunanlar hakkında gerekli tahkikatlar başlatır. ”

Açıklamadan da anlaşılacağı gibi Süleyman Soylu, “Böyle bir şey kesinlikle yok” diyor, hayli iddialı olarak ve “bu söylentileri çıkaranlar hakkında da üzerinde yapıldığını” ilan ediyor.

Sonuç: “Kesinlikle yalan” denilen sokağa çıkma yasağı gerçekleşti.

Süleyman Soylu, farkında olarak / olmayarak karizlemeyi çizdirdi.

Şimdi merak ettiğim şu; 4 günlük sokağa çıkma yasağı hakkında söyleyen ve hakkında nasıl açılırlar ne durumda? Soruşturmalar devam edecek mi, yoksa durdurulacak mı?

Süleyman Soylu ve anda kenarda bırakmayı nasıl değerlendirecek?

Bunlar da İlginizi Çekebilir