Anasayfa
25 Ocak 2018 ( 7625 izlenme )

CHP'de 'Kılıçdaroğlu' istifası

CHP Tire İlçe Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Güngör, "Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı çatı altında siyaset yapmak istemediğini" belirterek partisinden ve meclis üyeliğinden istifa etti. 


İstifasına ilişkin açıklama yapan Güngör, "Partimizde artık genel başkanın değişmesi gerekiyor. İlçemiz Tire’de de bir kamuoyu araştırması yapılsa herkesin Kılıçdaroğlu’nun gitmesini istediği ortaya çıkacaktır. Parti üyeliğinden ve meclis üyeliğinden istifa etmiş olmam, CHP ile gönül bağlarımı kopardığım anlamına gelmiyor. Yaşadığım müddetçe CHP’ye oy atmaya devam edeceğim. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu ile aynı çatı altında siyaset yapmak istemiyorum" dedi.

Genel başkanlığa aday olan Muharrem İnce’yi desteklediğini kaydeden Güngör, "Partililerimiz Muharrem İnce’nin gelmesini istiyor. Ben halkın içinden gelen, halkın adamı ve halkın çocuğuyum. O yüzden halkımızla aynı düşünüyorum. Artık genel başkanın değişmesi şart. 36. Olağan Kurultay’da Yalova Milletvekilimiz Muharrem İnce’ye başarılar diliyor, yanında olduğumu şimdiden ifade ediyorum" diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir