Anasayfa
14 Ocak 2020 ( 340 izlenme )

Akşener’den sert çıkış: Tribi bırak, bu ergen sinirinden ne zaman kurtulacaksın?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Libya politikasını eleştirdi; Erdoğan’ın “Gençler evlenmiyor, evde kalıyor,” sözlerineyse ekonomik durumu anlaratak yanıt verdi.

“SENİN GÖREVİN TRİP ATMAK DEĞİL”

Akşener’in Libya’ya asker gönderilmesine ilişkin konuşurken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Akşener şöyle devam etti:

“Mehmetçiğimizi Libya çöllerindeki iç savaşa göndermeye hayır, dedik. Taraf olmadan bu anlaşma korunabilir, dedik. Dinletemedik. Devlet işlerinden anlamamakla itham edildi. 8 Ocak’ta Putin geldi bir de baktık ki kendi milletini dinlemeyen Erdoğan’ın dostu Putin iki dakikada ikna edivermiş. Teröristle müzakere mi olur, diyen Sayın Erdoğan Putin söyleyince anında ikna oldu. Kendi ülkesini dinlemeyen biri bir gün ABD’den ertesi gün Rusya’dan gelenlerin dediklerini anında anlıyor. Gözü kulağı milletine kapalı ama çıkıp yerli ve milli olmaktan bahsedebiliyor. Milletine sırtını dönmüş, elalemin dediğinin peşinde koşuyorlar. El iyisi bunlar. Senin görevin ülkelere trip atmak değil Sayın Erdoğan. Attığın her tripte binlerce insan ekmeğinden oluyor farkında mısın? Senin görevin başa kim gelirse gelsin o ülke ile ilişkileri geliştirmek ticareti büyütmektir. ”

“KANAL İSTANBUL’UN PARASI SIRTIMIZA YIKILACAK”

Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kanal İstanbul konusunda israr ettiğini belirterek, “Bütün birikimleri ve uzmanlarıyla millet bu inşaata karşıyken hangi sebepten bu kadar ısrarcısınız?” diye sordu. Akşener, konuşmasına şöyle devam etti:

“Hayırdır Sayın Erdoğan, İlk günden bu yana milletin menfaatine uygun hiçbir yatırıma karşı çıkmadık biz. Bizim için milletimizin çıkarları her şeyin ötesindedir. Kalkınma Politikaları Başkanlığımız projeyi inceledi. 36 kişilik bir ekip Kanal İstanbul projesini 4 ana başlık altında analiz etti. Vardığımız sonuçları kamuoyu ile paylaşacağız. Cumartesi günü İstanbul’da konunun tartışılacağı bir panel düzenliyoruz. Bazı sorular sorduk cevaplarını aradık. Milletin bir ihtiyacını bu proje karşılıyor mu? Hayır. Sanayi üretimini artıracak bir destek veriyor mu? Hayır. Mal ve hizmet akışını artıracak mesafeyi kısaltacak bir proje mi? Hayır.Hazine’den gemi geçiş garantisi verecekler. O devasa inşaatın parası bizlerin sırtına yıkılacak. Biz bu resmi daha önce Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde gördük. ”

“İŞ BULDUN DA GENÇLER Mİ EVLENMİYOR?”

Akşener’den konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Gençler evlenmiyor, evde kalıyor” sözlerine de yanıt verdi. Akşener, “Nasıl ki, çalışanlar emeklilikte yaşa takıldıysa gençlerimiz de damadının dahiyane ekonomi politikalarına takıldı. Sorarım sana ekonominin hali ortadayken gençler neye güvenip de evlenecek? Öyle bir Türkiye yok Sayın Erdoğan. Bu gençler Porsche ile gezmiyor. Bu gençler yatlarda villalarda yüzme havuzlarında resim paylaşamıyor. Babasının annesinin biriktirdiği üç kuruştan harçlık almaktan mahcup olmuş bir gençlik var. Neden evlenmiyormuş! İş buldun da evlenmiyorlar mı! Karınlarını doyurdun da onlar ben de evlenirim evlatlarımı büyütürüm demediler mi. Bu işin sorumlusu sizsiniz. Ayıptır ayıp,” diye konuştu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir